dobry copywriter redaktor piszący teksty na zamówienie w warszawie bielsku podlaskim hajnówce
Bez kategorii

Kiedy warto się rozliczać za 1000 znaków?

Internet sprawił, że chcemy czytać szybciej. Łatwiej się dekoncentrujemy i mamy zbyt duży wybór, by zagłębiać się w zwarte bloki wypełnione literami. Wygrywają ci, którzy mają na stronie mało tekstu, ale najwyższej jakości. Zwróć uwagę na reklamy najbardziej ekskluzywnych smartfonów czy najmodniejszych butików – nie ma tam nawet pięciu zdań, a robią wrażenie.

Czy warto rozliczać się za 1000 znaków?

Rozliczanie się za 1000 znaków w przypadku treści na stronę sprawia, że opłaca mi się napisać jak najwięcej. Sytuacja, w której za 3 idealnie dobrane zdania na stronę główną dostałabym mniej niż za nudny elaborat, sprzyja pisaniu nudnych elaboratów. Dlatego w przypadku stron lepiej ustalić ogólną stawkę za napisanie wszystkich treści na całą stronę firmową lub na wybrane podstrony: o firmie, kontakt, oferta itp.

Kiedy stawka za 1000 znaków się opłaca obu stronom

A kiedy stawka za 1000 znaków się opłaca? Moim zdaniem w przypadku pisania opisów produktów na zamówienie. Taki opis nie powinien być za krótki, bo to szkodzi SEO, więc i tak raczej musi mieć minimum 700 – 1500 znaków. Żeby łatwo się rozliczać, wystarczy ustalić stawkę za sztukę o określonej długości lub za 1000 znaków i na koniec miesiąca podsumować ilość opisów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s