osoba do pisania artykułów na zlecenie eko slow
Blog

O czym pisać na blogu firmowym?

Każdy ekspert od SEO Ci powie, że pisanie tekstów na bloga firmowego się opłaci. Ale właściwie dlaczego?

Najbardziej prozaiczny powód jest taki, że pisanie o tym, czym zajmuje się Twoja firma, sprawia że strona lepiej będzie pozycjonowana na te konkretne słowa kluczowe w wyszukiwarce. Na przykład jeśli ja będę zamieszczać tu regularnie treści, w których pojawiają się takie zwroty, jak „copywriter piszący teksty na zamówienie” czy „seo copywriter do współpracy”, to moja strona nie przepadnie pośród setek innych.

Dlaczego warto pisać treści na bloga firmowego?

Tyle od strony SEO. Ale to nie wszystko. Gdyby chodziło tylko o to, na blogu firmowym można by zamieszczać ciąg przypadkowych zdań przeklejonych z książki z co trzecim słowem zamienionym na frazę „seo copywriter do współpracy”, czy w przypadku innej działalności „ koci masażysta wrocław”. Przykładowo. Wtedy jednak w oczach osób, które niechybnie wejdą na stronę, bo będzie ona wysoko w wynikach wyszukiwania Google, wyszlibyśmy na niepoważnych. Poza tym algorytmy Google robią się coraz mądrzejsze, więc wiele takich sztuczek sprzed lat już nie przechodzi.

Dlaczego jeszcze warto pisać firmowego bloga? Wyobraź sobie, że ktoś wchodzi na Twoją stronę i znajduje dla siebie ciekawe treści. Czyta np. artykuł o tym, jak znaleźć seo copywritera do współpracy, albo ile zarabia się w tej branży i co robi. Ta osoba wie, że Ty coś o tym wiesz. Albo w przypadku kociego masażysty: może zobaczyć relacje zadowolonych kotów i poczytać o najlepszych technikach.

Ciekawe treści na blogu firmowym mogą sprawić, że ten konkretny copywriter SEO czy koci masażysta wyda się ekspertem w swojej branży. Jeśli wchodzisz na taką strone, to gdy następnym razem ktoś ze znajomych zapyta:

-Znasz jakiegoś dobrego kociego masażystę we Wrocławiu? Albo SEO copywritera piszącego teksty na zamówienie?

To odpowiesz od razu, że znasz. Znasz z bloga firmowego.

Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy pisać regularnie ciekawe treści na stronę. Warto zacząć szybko. Strategie SEO, takie jak pisanie postów na blog, wdraża coraz więcej firm. Gdy mają je już wszyscy w danej branży, nie sposób zaistnieć bez nich, a do tego muszą to być naprawdę ciekawe treści, które pozwalałyby się wyróżnić.

SEO copywriterów i kocich masażystów we Wrocławiu może być przecież sporo, a wielu z nich ma coś ciekawego do napisania. Dlatego warto zacząć jak najwcześniej, by po pierwsze mieć czas na zbudowanie pozycji autorytetu, a przynajmniej fajnej firmy czy osoby, a po drugie – zdążyć, zanim zrobią to wszyscy inni (po trzecie – Google faworyzuje strony, które działają od jakiegoś czasu i są regularnie uzupełniane).

Ja zaczęłam pisać ten blog tylko dlatego, że zauważyłam, że inni to robią. I nie żałuję. Jeśli potrzebujesz pomocy w pisaniu postów na bloga firmowego, to daj znać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s